A SZEGEDI TUDÓS AKADÉMIA ÁTALAKULÁSA NEMZETI TUDÓSKÉPZŐ AKADÉMIÁVÁ

A Szegedi Orvosbiológiai Kutatások Jövőjéért Alapítvány 2013-ban létrehozott Szegedi Tudós Akadémia Programja az évek alatt felsorakoztatott eredményei alapján elérkezett oda, hogy az Alapítvány nevének változását követően (Nemzeti Orvosbiológiai Alapítvány) minden humán élettudományi felsőoktatással rendelkező város (Budapest, Debrecen, Pécs, Szeged) bevonásával 2021. szeptembertől országos Nemzeti Tudósképző Akadémia (NTA) programmá bővüljön Magyarország Kormányának támogatásával. A Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium az NTA (edu-sci.org) Középiskolai Képzési Programjának Országos-, és Területi Képzési Központja.

ELŐZMÉNY:

A szegedi Orvosbiológiai Kutatások Jövőjéért Alapítvány által létrehozott Szegedi Tudós Akadémia középiskolai képzési programjának keretében iskolánknak Országos Képzési Központ címet adományozott. A képzési program a hazai tehetséggondozásban egyedülálló kezdeményezés, a középiskolában dolgozó szakemberek fejlesztési tapasztalatait ötvözi az egyetemi oktatói kar szaktudásával. Ez lehetővé teszi egy újszerű oktatási forma bevezetését, amelyben a korszerű szaktudományos tartalom a legkiválóbb didaktikai módszerek segítségével biztosítja az érdeklődő diákok számára azt, hogy betekintést nyerhessenek a legmodernebb orvostudományi kutatások folyamatába, és az érdeklődők tevékenyen be is kapcsolódhassanak ezekbe.